Kam na dovolenou během korona krize? 
Kam na dovolenou během korona krize? 

Pokud si plánujete dovolenou na léto, přičemž se chcete vyhnout cestování letadlem, určitě vás vzhledem k aktuální situaci ve světě nejvíce zajímá otázka – Kam se dá cestovat autem, autobusem během dnešní situace?

Odpovědí vám budiž následující řádky, kde vám přinášíme výběr destinací, jež jsou vhodné k návštěvě i v dnešních dnech. Nicméně je potřeba dodat, že k dubnu 2021 neexistuje žádná autem či autobusem přístupná destinace, do níž by bylo možné cestovat úplně bez omezení.

Takže nažhavmě nosiče na kola a vyrážíme na dovolenou!

1) Albánie

Jedná se o zemi, která patří mezi evropskými státy k těm nejvíce benevolentním. Hranice Albánie jsou otevřeny, přičemž po příjezd není potřeba podstoupit karanténu. Neexistují ani žádné restrikce, co se týče pohybu, vyjma zákazu nočního vycházení od 22:00 do 6:00.

Pozor však na roušky, ty jsou povinné i ve venkovních veřejných prostorech.

2) Severní Makedonie

Stejně jako Albánie, tak i Severní Makedonie umožňuje vstup do země bez povinnosti podstoupit testy nebo karanténu. Na rozdíl od většiny evropských států zde nejsou žádné restrikce související s nočním vycházením, ani uzávěrkou obchodů (max.

jsou omezeny jejich kapacity). Jedná se tedy o nejlepší místo pro cestování v roce 2021. Jediným problémem mohou být tranzitní země – nejbezpečnější cestu v tomto ohledu představuje ta přes Chorvatsko, Černou Horu a Albánii.

Tyto země jsou brány jako bezpečné a je možné dovolenou absolvovat vypůjčeným automobilem nebo vozidlem financovaným skrze operativní leasing.

3) Země, kde vám postačí negativní test

Asi se shodneme na tom, že na dovolenou nemá smysl cestovat do zemí, kde je po příjezdu nutná karanténa. Proto poslední možností, kam cestovat krom Albánie a Severní Makedonie, tedy zemí, kde neplatí prakticky žádná omezení, jsou země, kde vám při vstupu bude stačit negativní test.

Těch je naštěstí stále dost. Pozor však na to, že test by nikdy neměl být starší než 48 hodin! Je velmi pravděpodobné, že do těchto zemí budete cestovat autem. Ještě víc než dříve je dnes klíčové pojištění.

Povinné ručení na cesty rozhodně nestačí. Díky koronaviru je poměrně pravděpodobné, že můžete onemocnět. Náklady na péči v jiných zemí mohou být drastické.

Konkrétně se jedná například o tyto mezi českými cestovateli oblíbené státy:

Chorvatsko

Itálie

Řecko

Turecko

Bulharsko

Rakousko

Polsko

Slovinsko

Srbsko

Na výběr je tedy stále z velké škály zemí, kam se podívat. Bohužel jsou z ní vyřazeny kupříkladu Francie, Německo, Velká Británie a všechny pobaltské země, tedy státy, kde je omezeno cestování za účelem rekreace.

Bohužel tím je ztíženo i cestování do Španělska a Švédska, neboť zmiňované země jsou pro tyto státy zeměmi tranzitními.

Foto: PX FUEL

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Barevné imprese jihotyrolského jara

Barevné imprese jihotyrolského jara

10 nej Bratislavského kraje

10 nej Bratislavského kraje

Provence s vůní levandule

Provence s vůní levandule

Mauritánská železnice: Extrémní jízda napříč Saharou

Mauritánská železnice: Extrémní jízda napříč Saharou

Velká čínská zeď: Je viditelná z vesmíru?

Velká čínská zeď: Je viditelná z vesmíru?

Dominikánská republika: Cestou rozmanitosti!

Dominikánská republika: Cestou rozmanitosti!

Nenechte si ujít další zajímavé články