Kam vyrazit s dětmi v Krkonoších?
Kam vyrazit s dětmi v Krkonoších?

Od kořenů do korun stromů! V Jánských Lázních už před pár lety otevřeli Stezku korunami stromů. Nachází se na samém okraji města a je výjimečná v tom, že návštěvníky zavede i do podzemní části. Tam budete moci studovat složení půdy, kořeny stromů i malé živočichy.

Také se tu dozvíte vše o životě pod zemským povrchem a na vlastní oči uvidíte spletité kořeny krkonošských stromů. Z podzemí pak můžete vystoupat až do výšky 23 metrů. Na cestě nahoru na vás čekají tři naučná a tři zábavná zastavení, při kterých zažijete i trošku adrenalinu při pohledu pod nohy.

Vystoupat můžete ale i na vyhlídkovou věž, která nabízí krásný rozhled na celé Krkonoše z výšky 45 metrů. Z cesty zpátky dolů budou mít radost hlavně děti, svézt se totiž můžete tobogánem, který měří přes padesát metrů.

Poplatek za jednu jízdu na tobogánu je 50 korun. Krkonošská Stezka korunami stromů je určená pro všechny věkové kategorie a také pro hendikepované. Všechny přístupy jsou totiž bezbariérové. Stezka je otevřená celoročně a její prohlídka Vám zabere zhruba hodinu.

Cena pro dospělého činí 220 korun, k dispozici je i rodinné vstupné za 560 korun.

Více informací na: www.stezkakrkonose.cz

Relax park

Relax Park pod Sněžkou

V Peci pod Sněžkou vyrostlo nově sportovně relaxační centrum s příhodným názvem Relax Park. Děti si tu mohou vyzkoušet celkem tři atrakce – bobovou dráhu, lemurie a jízdu na kladce. Místní bobová dráha je dlouhá skoro kilometr, z toho je 700 metrů sjezd.

Nahoru se dopravíte vlekem a dolů si volíte rychlost už sami, nejrychleji však můžete jet rychlostí 40 kilometrů za hodinu. V jedné části lanovky se dostanete až 8 metrů nad zem. Boby jsou dvoumístné.

A Lemurie? To jsou dětské prolézačky, skluzavky, trampolíny a také nafukovací hrad. Na osmimístné trampolíny mohou i dospělí, ale jen ti štíhlejší, kteří váží do 70 kilogramů. Největší atrakcí je dvanáctimetrový volný pád ve skluzavce Peklo.

Největší adrenalin však zažijete při jízdě na kladce. Proženete se nad hlavami turistů mířících na Sněžku v patnáctimetrové výšce. Jízda má dva úseky, které dohromady měří přes 300 metrů. Relax Park je otevřen celoročně od 9 do 16 hodin.

Dospělí zaplatí vstup 90 korun, děti 60 korun.

Více informací na: www.relaxpark.cz

Bruslení ve Špindlu

Pokud Vás ještě z lyžování nebolí nohy, můžete si ve Špindlerově Mlýně i zabruslit na veřejných venkovních kluzištích. Je jich tu hned několik. Například kluziště Bedřichov u restaurace Artex je otevřené zpravidla od devíti ráno do devíti do večera, záleží na klimatických podmínkách.

Na toto kluziště je vstup zdarma, ale je nutné přinést si vlastní brusle. To přímo v centru města, u restaurace Labužník, je další kluziště, kde Vám brusle za poplatek rádi zapůjčí. Dospělí zaplatí za hodinu 190 korun, za dvě hodiny ale jenom 250 korun.

Za dětské brusle zaplatíte 150 korun za hodinu nebo 190 za dvě hodiny. Půjčit si můžete i hokejku a puk dohromady za 110 korun. Ve všední dny máte dokonce možnost si ledovou plochu pronajmout na dvě hodiny za 1190 korun.

A můžete tam uspořádat třeba hokejový zápas. K dispozici je tu i stánek s občerstvením. Třetí kluziště se nachází u hotelu Orea Hotel Horal, které nabízí i krásný výhled do údolí Sv. Petra. Také zde si můžete potřebné vybavení zapůjčit.

Provozní doba závisí hlavně na počasí.

Snowtubing kam se podíváš

Jízda na gumové nafukovací duši je pomalu povinnou výbavou každého lepšího skiareálu u nás. Aby také ne, vždyť snowtubing dokáže rozesmát i toho největšího mrzouta. Jízda ve speciálním sněhovém tobogánu je nevšedním adrenalinovým zážitkem pro děti i dospělé.

Někde vás vyveze speciální vlek, jinde musíte šlapat po svých, některé areály dokonce nabízejí i večerní jízdy na osvětlené dráze. Vždycky je ale potřeba držet se bezpečnostních pravidel, která si daný areál stanoví.

Snowtubingové dráhy jsou rozeseté po celých Krkonoších, naleznete je ve Svatém Petru, v Bedřichově, ve Vysoké nad Jizerou, Vrchlabí, Strážném, v Rokytnici nad Jizerou, Žacléři, Mladých Bukách nebo na Benecku.

Ceny si stanovuje každý areál individuálně, za jednu jízdu očekávejte cenu kolem 30 až 50 korun, výhodnější je koupit více jízd najednou.

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Historickým vlakem po Česku

Historickým vlakem po Česku

Významná centra Krkonoš

Významná centra Krkonoš

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Zlín má zámek a zoo v jednom

Zlín má zámek a zoo v jednom

Botanicus: Ostrá s vůní bylinek

Botanicus: Ostrá s vůní bylinek

Nenechte si ujít další zajímavé články