Léčivé prameny a vodní atrakce: Slovensko je termální ráj
Léčivé prameny a vodní atrakce: Slovensko je termální ráj

Máte rádi pohodu u bazénu a vodní radovánky ať už s dětmi, nebo bez nich? V tom případě se na Slovensku budete cítit jako doma. V zemi se totiž můžete vypravit až do 40 termálních koupališť, lázní a aquaparků.

V tamních léčivých pramenech zaručeně naberete energii.

Mrtvé moře v srdci Slovenska

Na jižních výběžcích Pohronské pahorkatiny můžete najít jednu z nejstarších obcí na Slovensku. Vesnice Podhájska ovšem není známá jen pro svou bohatou historii, ale především pro vodní pramen s blahodárnými účinky na celý organismus člověka.

Voda pochází z hlubokého vrtu, který vede až do pozůstatků třetihorního moře. V tom byly nalezeny dokonce zuby ryb nebo pylová zrna tehdejších rostlin. Pro silný léčivý potenciál se tak termálním lázním v Podhájske přezdívá Slovenské „Mrtvé moře“. V areálu termálního koupaliště se nachází dokonce devět bazénů s různou teplotou. Od roku 2012 navíc můžete využít služby moderního wellness centra Aquamarin, které nabízí celou řadu dalších služeb, relaxačních procedur a atrakcí pro děti i dospělé.

Nespornou výhodou termálního koupání v Podhájske je bezesporu i cena, která patří dlouhodobě k nejnižším v celém Slovensku.

Vzhůru na tropický ostrov

Pokud hledáte tu nejlepší vodní zábavu a chcete mít možnost si vybírat z velkého množství atrakcí a služeb, nevynechejte největší zábavní a relaxační vodní areál ve střední Evropě. Aquapark Tatralandia leží na severním břehu přehrady Liptovská Mara s krásným výhledem na bělající se vrcholky Vysokých a Nízkých Tater.

Park je známý především neustálými inovacemi a unikátními atrakcemi. Mezi ty nevyhlášenější patří raftovací tobogán TORNADO, který je unikátem v celé východní Evropě. Park láká také na termální lázně, rozsáhlý wellness či saunový svět Tatra-Therm-Vital, který se pyšní 16 parnými, vodními, masážními saunami a procedurami.

To vše je podtržené jedinečnou atmosférou tropického ostrova, kde najdete stylovou restauraci i živé palmy. Pokud vám tedy nevadí rozsáhlý areál s větším množstvím lidí, Tatralandia je ideální místo pro celodenní rodinný relax.

Vadašské termály – tradiční cíl znovu ožívá

Termální koupaliště na louce Vadaš ve Štúrovu na jihu Slovenska je Čechům známé. V 80. letech se totiž stalo velmi oblíbeným letoviskem pro rodiny z celého Československa. Areál ale začal zastarávat a zdálo se, že jsou jeho zlatá léta pryč.

Opak je pravdou. V poslední době se zájem o štúrovské termály zase vrací. A není se čemu divit. Díky rozsáhlým investicím jde dnes o moderní areál s celou paletou zajímavých služeb. Využít můžete několik venkovních bazénů včetně obrovské Laguny s umělým vlnobitím.

Při chladnějším počasí můžete zamířit do některého z vnitřních bazénů a nechybí ani nejrůznější sportoviště. V areálu si můžete zahrát tenis, minigolf nebo plážový volejbal. Zklamáni nebudete ani v případě, že čekáte od termálu hlavně kvalitní vodu.

Přírodní minerální pramen ve Vadaši má podle studií příznivé účinky na relaxaci svalstva, pohybového ústrojí a nervového systému.

Termální lázně pod korunami stromů

Ptáci zpívající v korunách stromů, řada atrakcí a pohodová atmosféra. To jsou hlavní přednosti termálního koupaliště ve Velkém Mederu na jihozápadě Slovenska. Hlavním tahákem areálu je celkem devět bazénů s termální vodou, která má regenerační účinky.

Návštěvníci se mohou vyřádit nejen na tobogánech, ale třeba i v lanovém parku Tarzánie. Nechybí samozřejmě ani krytý rekreační komplex, ve kterém je kromě bazénů i wellnes část se saunami, masážním salónem či solnou jeskyní.

To vše najdete v nádherném prostředí lesoparku. Během léta se navíc můžete zabavit i připraveným animačním programem, ve kterém nechybí třeba dětská diskotéka nebo vodní aerobik pro dospělé.

Rajecké Teplice

Léčivé koupele jsou s Rajeckými Teplicemi, obcí ležící v údolí říčky Rajčanka poblíž Malé Fatry, neodmyslitelně spjaty už stovky let. Kořeny zdejšího termálního koupaliště sahají dokonce až do 14. století.

Dnešní podoba lázní vznikla ovšem až v roce 1996, kdy celý areál prošel náročnou rekonstrukcí. Lázně nazvané Aphrodite, do kterých se jezdí za léčbou i odpočinkem, zaujmou na první pohled svým osobitým antickým stylem.

Doporučujeme ubytovat se přímo v hotelu a užívat si luxusní wellness péče a vyhřívaných bazénů s vyhlášenou léčivou vodou. A pokud chcete vše prokládat aktivnějším odpočinkem, zamiřte třeba do národního parku Malá Fatra, který láká na spoustu přírodních krás.

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Socha Švejka v Putimi stále baví

Socha Švejka v Putimi stále baví

Seychely, malý velký ráj

Seychely, malý velký ráj

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Zimní dovolená v Leogangu

Zimní dovolená v Leogangu

Bratislava: Nechte se okouzlit vánoční atmosférou, přijeďte k sousedům na vánoční trhy

Bratislava: Nechte se okouzlit vánoční atmosférou, přijeďte k sousedům na vánoční trhy

Nenechte si ujít další zajímavé články