Nejkrásnější destinace Řecka
Nejkrásnější destinace Řecka

Letos je sice trochu obtížnější se vydat na dovolenou, ale právě Řecko je jedna z dostupných možností. Řecko je kolébkou evropské kultury a díky tomu se na jeho území nachází nepřeberné množství památek.

Líbit se tu nebude jen nadšeným historikům, na své si přijdou také milovníci snových pláží, průzračné vody, divoké přírody, nočního života a výborného jídla.

Santorini – Unikátní architektura, kterou musíte vidět

Santorini by měl jednou za život navštívit každý milovník cestování. Jedná se totiž o opravdu kouzelné místo, kde se vám ze spousty hotelů naskytnou úžasné výhledy, dokonce třeba i do kráteru bývalé sopky.

Na své si zde přijdou milovníci architektury, protože typické bílé domečky s modrými střechami doplněné okouzlující kostelíky nenajdete jinde na světě. Na ostrově Santorini si užijete romantických zákoutí, nádherných západů slunce, krásných výhledů a křišťálově čistého moře.

Čeká vás i dobré jídlo a spousta historických zajímavostí.

Z historických památek na ostrově můžete navštívit například klášter sv. Mikuláše neboli Agios Nikolaos, který patří mezi nejstarší kláštery ostrova. Najdete jej v severní polovině ostrova. Krásný kostel Anastasi v typickém modrobílém stylu najdete v městečku Imerovigli.

Cena: 8 dní s polopenzí od 12 490 Kč

Kréta – Za historií i překrásnou přírodou

Největší řecký ostrov Kréta patří k nejoblíbenějším destinacím. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi ale i jednotlivci, sportovci či plážový povaleči. Můžete zde probádat velká města ale i malé ztracené vesničky, nádhernou přírodu a čisté moře.

Z Česka je Kréta skvěle dostupná. Letecky jste tu za 2,5 hodiny a protože má Kréta 2 letiště, můžete si vybrat to bližší vašemu ubytování nebo strávit část dovolené na východní a část na její západní části.

Kréta je velký ostrov, a tak si zaslouží důkladné objevování.

Z historických památek jistě musíte vidět Palác Knossos. najdete jej kousek od města Herakleion. V tomto obrovském paláci, postaveném v období Mínojské civilizace, žil podle legend Minotaurus.

Z přírodních nádher stojí za návštěvu například soutěska Samaria nebo unikátní pláž Elafonisi, jejíž písek hraje na slunci všemi barvami.

Cena: 8 dní s polopenzí od 10 300 Kč

Rhodos – Oblázkové pláže či léčivé prameny

Na ostrově Rhodos vládne příjemné středomořské počasí téměř po celý rok. Rhodos je velmi vyhledávanou destinací díky svým oblázkovým i písečným plážím a také díky mnoha možnostem výletů po ostrově.

Rhodos má opravdu rozmanitou přírodu a na většině území ostrova je stále nedotčená. V těchto místech se tak nemusíte bát návalů turistů a užijete si vaši dovolenou v klidu. Když se vydáte po památkách, můžete zajet třeba do letoviska Lindos, což je stará rybářská vesnice.

Jen 9 kilometrů od města Rhodos pak najdete léčivé prameny v Kallithea, které mají blahodárné účinky a lidé z celého světa si sem jezdí léčit astma, artritidu nebo cukrovku. Můžete si skočit i na vedlejší pláž nebo se zúčastnit vernisáží a koncertů, které se tu celé léto pravidelně konají.

Zakynthos – Tyrkysové moře a památky, které vás okouzlí

Jakmile poprvé navštívíte tento ostrov, okamžitě si ho zamilujete. Jedná se totiž o jeden z nejkrásnějších ostrovů Řecka, který omývají tyrkysové vody Jónského moře. K letní dovolené neodmyslitelně patří moře a pláže.

A Zakynthos vás v tomto ohledu rozhodně nezklame. Délka pobřeží je zhruba 123 km, míst vhodných ke koupání tu tak naleznete požehnaně. Většinu pláží pokrývá jemný písek, na některých ale najdete i oblázky či kamínky.

Ať jsou zdejší pláže sebekrásnější, strávit celou dovolenou jen na nich by byla škoda. Jeden den určitě věnujte hlavnímu městu. Za návštěvu stojí dva kostely sv. Dionýsa a sv. Nikolaose, Solomovo náměstí i stejnojmenné muzeum.

Po moři se dostanete třeba k modré jeskyni, kde vodní eroze vytvořila impozantní přírodní úkaz. Zakynthos přeje i cyklistům. Vybírat můžete z desítek tras různých obtížností.

Cena: 8 dní s polopenzí od 12 390 Kč

Korfu – Smaragdový ostrov nabízí úchvatnou přírodu

Typické řecké vesničky, zdánlivě nekonečné lány olivovníků a samozřejmě úžasné pláže. To vše nabízí svým návštěvníkům Korfu. Korfu se od dalších řeckých ostrovů odlišuje svou bujnou vegetací.

Už z letadla dost možná poznáte, proč se mu přezdívá Smaragdový ostrov. Takové označení si ostrov vysloužil díky hustým porostům cypřišů a borovic a samozřejmě lánů olivovníků. Až vás omrzí chytání bronzu na plážích, vydejte se na průzkum ostrova.

Prohlédnout si můžete mnohé historické i přírodní památky. V hlavním městě Kerkyra můžete navštívit Starou benátskou pevnost, přístav ve Starém městě nebo kostel sv. Spyridona.

Ve městě Sidari se pak nachází krásný přírodní tunel nazývaný Kanál lásky, kterým když proplujete s milovanou osobou, zůstanete s ní navěky.

Cena: 8 dní s polopenzí od 11 400 Kč

Kefalonie – Ideální dovolená pro milovníky klidu

Kefalonie je ideálním místem pro trávení klidné dovolené a odpočinku, kterého si zde užijete opravdu dostatek, jelikož se zde příliš nepěstuje bujarý noční život.

Zdejší pláže patří mezi to nejlepší z celého Řecka. Některé se dokonce pravidelně umisťují v žebříčcích celosvětově nejkrásnějších pláží. Divoká a rozmanitá Kefalonie bude rájem pro milovníky přírody a pěší turistiky.

Obecně je velmi zelená, a tedy hodně odlišná od ostrovů typu Mykonos či Santorini.

Povrch ostrova pokrývají husté lesy, které společně s vysokými kopci, bílými útesy, jezery a zálivy vytváří jedinečné scenérie. Rozhodně se ale nebudete nudit, protože je zde spoustu památek, které můžete navštívit.

Například Most De Bosset, který je nejdelším kamenným mostem vedoucím přes moře na světě, Mořské vodní mlýny Kavathrotes, Maják sv. Theodoroi, Jeskynní jezero Melissani nebo Hrad Assos .

Cena: 8 dní s polopenzí od 12 990 Kč

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Seychely, malý velký ráj

Seychely, malý velký ráj

Zimní dovolená v Leogangu

Zimní dovolená v Leogangu

Bratislava: Nechte se okouzlit vánoční atmosférou, přijeďte k sousedům na vánoční trhy

Bratislava: Nechte se okouzlit vánoční atmosférou, přijeďte k sousedům na vánoční trhy

Krásy jižní Anglie: Vydejte se po královských cestách i k moři

Krásy jižní Anglie: Vydejte se po královských cestách i k moři

Bangkok, velkoměsto na vodě

Bangkok, velkoměsto na vodě

3 nejkrásnější jednobarevná města

3 nejkrásnější jednobarevná města

Nenechte si ujít další zajímavé články