Domů     Nejkrásnější destinace Řecka
Nejkrásnější destinace Řecka
od 12.8.2020
1

Letos je sice trochu obtížnější se vydat na dovolenou, ale právě Řecko je jedna z dostupných možností. Řecko je kolébkou evropské kultury a díky tomu se na jeho území nachází nepřeberné množství památek.

Líbit se tu nebude jen nadšeným historikům, na své si přijdou také milovníci snových pláží, průzračné vody, divoké přírody, nočního života a výborného jídla.

Santorini – Unikátní architektura, kterou musíte vidět

Santorini by měl jednou za život navštívit každý milovník cestování. Jedná se totiž o opravdu kouzelné místo, kde se vám ze spousty hotelů naskytnou úžasné výhledy, dokonce třeba i do kráteru bývalé sopky.

Na své si zde přijdou milovníci architektury, protože typické bílé domečky s modrými střechami doplněné okouzlující kostelíky nenajdete jinde na světě.  Na ostrově Santorini si užijete romantických zákoutí, nádherných západů slunce, krásných výhledů a křišťálově čistého moře.

Čeká vás i dobré jídlo a spousta historických zajímavostí.

Z historických památek na ostrově můžete navštívit například klášter sv. Mikuláše neboli Agios Nikolaos, který patří mezi nejstarší kláštery ostrova. Najdete jej v severní polovině ostrova.

Krásný kostel Anastasi v typickém modrobílém stylu najdete v městečku Imerovigli.

Cena: 8 dní s polopenzí od 12 490 Kč

Kréta – Za historií i překrásnou přírodou

Největší řecký ostrov Kréta patří k nejoblíbenějším destinacím. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi ale i jednotlivci, sportovci či plážový povaleči. Můžete zde probádat velká města ale i malé ztracené vesničky, nádhernou přírodu a čisté moře.

Z Česka je Kréta skvěle dostupná. Letecky jste tu za 2,5 hodiny a protože má Kréta 2 letiště, můžete si vybrat to bližší vašemu ubytování nebo strávit část dovolené na východní a část na její západní části. Kréta je velký ostrov, a tak si zaslouží důkladné objevování.

Z historických památek jistě musíte vidět Palác Knossos. najdete jej kousek od města Herakleion. V tomto obrovském paláci, postaveném v období Mínojské civilizace, žil podle legend Minotaurus.

Z přírodních nádher stojí za návštěvu například soutěska Samaria nebo unikátní pláž Elafonisi, jejíž písek hraje na slunci všemi barvami.

Cena: 8 dní s polopenzí od 10 300 Kč

Rhodos – Oblázkové pláže či léčivé prameny

Na ostrově Rhodos vládne příjemné středomořské počasí téměř po celý rok. Rhodos je velmi vyhledávanou destinací díky svým oblázkovým i písečným plážím a také díky mnoha možnostem výletů po ostrově.

Rhodos má opravdu rozmanitou přírodu a na většině území ostrova je stále nedotčená. V těchto místech se tak nemusíte bát návalů turistů a užijete si vaši dovolenou v klidu.

Když se vydáte po památkách, můžete zajet třeba  do letoviska Lindos, což je stará rybářská vesnice.

Jen 9 kilometrů od města Rhodos pak najdete léčivé prameny v Kallithea, které mají blahodárné účinky a lidé z celého světa si sem jezdí léčit astma, artritidu nebo cukrovku.

Můžete si skočit i na vedlejší pláž nebo se zúčastnit vernisáží a koncertů, které se tu celé léto pravidelně konají.

Zakynthos – Tyrkysové moře a památky, které vás okouzlí

Jakmile poprvé navštívíte tento ostrov, okamžitě si ho zamilujete. Jedná se totiž o jeden z nejkrásnějších ostrovů Řecka, který omývají tyrkysové vody Jónského moře. K letní dovolené neodmyslitelně patří moře a pláže.

A Zakynthos vás v tomto ohledu rozhodně nezklame. Délka pobřeží je zhruba 123 km, míst vhodných ke koupání tu tak naleznete požehnaně. Většinu pláží pokrývá jemný písek, na některých ale najdete i oblázky či kamínky.

Ať jsou zdejší pláže sebekrásnější, strávit celou dovolenou jen na nich by byla škoda. Jeden den určitě věnujte hlavnímu městu. Za návštěvu stojí dva kostely sv. Dionýsa a sv. Nikolaose, Solomovo náměstí i stejnojmenné muzeum.

Po moři se dostanete třeba k modré jeskyni, kde vodní eroze vytvořila impozantní přírodní úkaz. Zakynthos přeje i cyklistům. Vybírat můžete z desítek tras různých obtížností.

Cena: 8 dní s polopenzí od 12 390 Kč

Korfu – Smaragdový ostrov nabízí úchvatnou přírodu

Typické řecké vesničky, zdánlivě nekonečné lány olivovníků a samozřejmě úžasné pláže. To vše nabízí svým návštěvníkům Korfu. Korfu se od dalších řeckých ostrovů odlišuje svou bujnou vegetací.

Už z letadla dost možná poznáte, proč se mu přezdívá Smaragdový ostrov. Takové označení si ostrov vysloužil díky hustým porostům cypřišů a borovic a samozřejmě lánů olivovníků. Až vás omrzí chytání bronzu na plážích, vydejte se na průzkum ostrova.

Prohlédnout si můžete mnohé historické i přírodní památky. V hlavním městě Kerkyra můžete navštívit Starou benátskou pevnost, přístav ve Starém městě nebo kostel sv. Spyridona.

Ve městě Sidari se pak nachází krásný přírodní tunel nazývaný Kanál lásky, kterým když proplujete s milovanou osobou, zůstanete s ní navěky.

Cena: 8 dní s polopenzí od 11 400 Kč

Kefalonie – Ideální dovolená pro milovníky klidu

Kefalonie je ideálním místem pro trávení klidné dovolené a odpočinku, kterého si zde užijete opravdu dostatek, jelikož se zde příliš nepěstuje bujarý noční život.

Zdejší pláže patří mezi to nejlepší z celého Řecka. Některé se dokonce pravidelně umisťují v žebříčcích celosvětově nejkrásnějších pláží. Divoká a rozmanitá Kefalonie bude rájem pro milovníky přírody a pěší turistiky.

Obecně je velmi zelená, a tedy hodně odlišná od ostrovů typu Mykonos či Santorini.

Povrch ostrova pokrývají husté lesy, které společně s vysokými kopci, bílými útesy, jezery a zálivy vytváří jedinečné scenérie. Rozhodně se ale nebudete nudit, protože je zde spoustu památek, které můžete navštívit.

Například Most De Bosset, který je nejdelším kamenným mostem vedoucím přes moře na světě, Mořské vodní mlýny Kavathrotes, Maják sv. Theodoroi, Jeskynní jezero Melissani nebo Hrad Assos .

Cena: 8 dní s polopenzí od 12 990 Kč

Foto: Shutterstock
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
Na Itálii je sympatické, že co region, to trochu jiná pochoutka. A tak zapomeňte na pizzu a na spaghetti a pojďme objevovat. Sázkou na jistotu je Toskánsko. Místní kuchyně je jednoduchá, ale kvalitní. Víme, že nemůžete ochutnat všechny lahůdky, ale zkuste alespoň dvě tradiční a uvidíte. Lampredotto Lampredotto Je jed
Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil a ostatně většina lidí na obou stranách hraniční čáry tu hranici nikdy tak úplně nepřijala za svou. Bratislava k nám prostě nikdy nepřestala patřit stejně jako my k ní. Návštěvníci, kteří do Bratislavy zavítají poprvé, možná budou trochu bezradní. Jak se v té široké nabídce památek, atrakcí a zážitků zorientovat, co vybrat a co třeba pro nedostate
První, co se nám obvykle vybaví, když se řekne Švýcarsko, je čokoláda a sýr, pak ještě hory, hodinky a banky. My dnes zůstaneme u těch prvních dvou. Čokoláda, jak ji známe a konzumujeme dnes, se ve Švýcarsku opravdu zrodila a mnozí podnikaví muži ji tady postupně vypiplali až do dnešní lahůdkové pochoutky, které sami Švýcaři zkonzumují 12 kilogramů ročně na osobu. Na své čokoládě jsou natolik záv
Kam vyrazit s těmi nejmenšími, aby si i ve sněhu užili spoustu zábavy? Skvělým tipem pro rodinný výlet je lyžařský areál Serfaus-Fiss-Ladis, nacházející se na náhorní plošině nad tyrolským údolím řeky Inn. Pohádková zima v Serfaus-Fiss-Ladis! Věřte nebo ne, ale překrásná oblast je nejslunnějším místem celého Tyrolska! Absolutním rájem je Bertina dětská zem ve Fissu, kde si děti pod dozorem
Jeden z alpských divů objevíte u lyžařského střediska Cervinia-Breuil, nalézajícího se pod úpatím hory Matterhorn v severozápadním italském údolí Valle d'Aosta. Ledová podívaná u Matterhornu Ledové jeskyně, které jsou jedny z nejvyšších v Evropě, dosahují téměř 4000 metrů nad mořem. Ze švýcarské strany k nim vyjedete lanovkou Piccolo Cervino, přičemž vystoupíte přímo u padesáti metrového tunelu
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poznala Baroňová toho pravého?
nasehvezdy.cz
Poznala Baroňová toho pravého?
V nekonečné Ulici má po svém boku milujícího manžela a tři potomky. Ve skutečnosti ale představitelka Ivy Klímové takové štěstí v osobním životě nemá. Hana Baroňová (39) oslaví v listopadu jubileum
Poslední cinkání dědových klíčů
skutecnepribehy.cz
Poslední cinkání dědových klíčů
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda na
Zářivá perla Jadranu – Chorvatsko
nejsemsama.cz
Zářivá perla Jadranu – Chorvatsko
Mnoho českých turistů každoročně vybírá pro letní dovolenou Chorvatsko. Která místa tu jsou ta nejlepší, a vyplatí se proto o nich přemýšlet? Dalmácie Naprostou většinu pláží v Dalmácii pokrývají drobné kamínky a pláže poměrně rychle klesají pod vodní hladinu. Příjemné okamžiky určitě strávíte na pláži Zlatni rat, která se nachází v Brači. Pozoruhodné je, že
Děsivý Bullebak: Mohl existovat fantom amsterdamských kanálů?
enigmaplus.cz
Děsivý Bullebak: Mohl existovat fantom amsterdamských kanálů?
Délka vodních kanálů v nizozemském Amsterdamu přesahuje sto kilometrů. Většina z nich je navíc splavná lodí. Klene se nad nimi přes jeden tisíc mostů. Když se z nich zadíváte na temnou vodu kanálů-gra
7 důvodů, proč se vám nedaří hubnout
panidomu.cz
7 důvodů, proč se vám nedaří hubnout
Snažíte se, odpíráte si kdejaké jídlo, vyzkoušeli už jste snad všechny diety, které existují, a výsledky se ne a ne dostavit. A tak marně přemýšlíte, proč zrovna vaše váha se ani nehne. Důvodů může být celá řada. Tady je sedm nejčastějších: * Jíte málo Abyste nepřibírali, nesmíte hladovět, vždycky byste se měli cítit plní energie.
Jogaila: Otevřel mu křest bránu k moci?
historyplus.cz
Jogaila: Otevřel mu křest bránu k moci?
Mladý litevský kníže se žení, aby posílil vztahy své země se sousedním mocným Polskem. Až bude o půl století později ležet na smrtelné posteli, bude jméno jeho rodu znát celá Evropa. Litevské velkoknížectví existuje už osm desítek let, když se vlády ujímá dynastie Gediminovců, odvozující svůj původ od knížete Gediminase (asi 1275–1341). Ten položí základy
Pokrok v léčbě rakoviny plic na obzoru
21stoleti.cz
Pokrok v léčbě rakoviny plic na obzoru
V České republice je každoročně diagnostikováno více než 6 000 pacientů s rakovinou plic, více než 5 000 jich na zhoubný karcinom plic každý rok zemře. Tento typ rakoviny má relativně nízkou úspěšnost
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Mnoho druhů českých rostlin z přírody mizí, ale šíří se teplomilné a nepůvodní druhy
epochalnisvet.cz
Mnoho druhů českých rostlin z přírody mizí, ale šíří se teplomilné a nepůvodní druhy
Tým botaniků odhalil významné změny v rozšíření druhů české květeny. Jejich studie analyzovala ústup i šíření jednotlivých druhů flóry na českém území od roku 1960. Nová studie vznikla na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd ČR, Univerzitou Karlovou a Vídeňskou univerzitou a byla publikována v mezinárodním odborném časopise Biological Conservation.
Fiesta Gin z Garage22 se zařadil mezi nejlepší na světě
iluxus.cz
Fiesta Gin z Garage22 se zařadil mezi nejlepší na světě
Pražská palírna Garage22 funguje teprve čtvrtým rokem, přesto se na nápojovou scénu už stihla zapsat výrazným písmem. A to nejen na tu českou. Letošní novinka z produkce holešovické destilerie je již
Zázračné helium: Proč nám mění hlas?
epochaplus.cz
Zázračné helium: Proč nám mění hlas?
Zatmění Slunce roku 1868. Událost, kterou si nemůže žádný hvězdář nechat ujít. Francouzský astronom Pierre Janssen (1824–1907) není výjimkou. Jako první si všimne žluté spektrální linie. Neznámý prvek dostane jméno po bohu Slunce, Héliovi. Potrvá ještě 27 let, než skotský chemik William Ramsay (1852–1916) izoluje plynné helium na Zemi. Dost by se podivil, jak se
Libanonský tabbouleh
tisicereceptu.cz
Libanonský tabbouleh
Můžete si připravit i netradiční variantu, kdy místo bulguru použijete kuskus nebo quinou. Suroviny 150 g bulguru 4 rajčata 1 okurka 1 červená cibule 2 jarní cibulky 1 a ½ svazku hladkolist