Domů     Nejkrásnější destinace Řecka
Nejkrásnější destinace Řecka
od 12.8.2020
1

Letos je sice trochu obtížnější se vydat na dovolenou, ale právě Řecko je jedna z dostupných možností. Řecko je kolébkou evropské kultury a díky tomu se na jeho území nachází nepřeberné množství památek.

Líbit se tu nebude jen nadšeným historikům, na své si přijdou také milovníci snových pláží, průzračné vody, divoké přírody, nočního života a výborného jídla.

Santorini – Unikátní architektura, kterou musíte vidět

Santorini by měl jednou za život navštívit každý milovník cestování. Jedná se totiž o opravdu kouzelné místo, kde se vám ze spousty hotelů naskytnou úžasné výhledy, dokonce třeba i do kráteru bývalé sopky.

Na své si zde přijdou milovníci architektury, protože typické bílé domečky s modrými střechami doplněné okouzlující kostelíky nenajdete jinde na světě.  Na ostrově Santorini si užijete romantických zákoutí, nádherných západů slunce, krásných výhledů a křišťálově čistého moře.

Čeká vás i dobré jídlo a spousta historických zajímavostí.

Z historických památek na ostrově můžete navštívit například klášter sv. Mikuláše neboli Agios Nikolaos, který patří mezi nejstarší kláštery ostrova. Najdete jej v severní polovině ostrova.

Krásný kostel Anastasi v typickém modrobílém stylu najdete v městečku Imerovigli.

Cena: 8 dní s polopenzí od 12 490 Kč

Kréta – Za historií i překrásnou přírodou

Největší řecký ostrov Kréta patří k nejoblíbenějším destinacím. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi ale i jednotlivci, sportovci či plážový povaleči. Můžete zde probádat velká města ale i malé ztracené vesničky, nádhernou přírodu a čisté moře.

Z Česka je Kréta skvěle dostupná. Letecky jste tu za 2,5 hodiny a protože má Kréta 2 letiště, můžete si vybrat to bližší vašemu ubytování nebo strávit část dovolené na východní a část na její západní části. Kréta je velký ostrov, a tak si zaslouží důkladné objevování.

Z historických památek jistě musíte vidět Palác Knossos. najdete jej kousek od města Herakleion. V tomto obrovském paláci, postaveném v období Mínojské civilizace, žil podle legend Minotaurus.

Z přírodních nádher stojí za návštěvu například soutěska Samaria nebo unikátní pláž Elafonisi, jejíž písek hraje na slunci všemi barvami.

Cena: 8 dní s polopenzí od 10 300 Kč

Rhodos – Oblázkové pláže či léčivé prameny

Na ostrově Rhodos vládne příjemné středomořské počasí téměř po celý rok. Rhodos je velmi vyhledávanou destinací díky svým oblázkovým i písečným plážím a také díky mnoha možnostem výletů po ostrově.

Rhodos má opravdu rozmanitou přírodu a na většině území ostrova je stále nedotčená. V těchto místech se tak nemusíte bát návalů turistů a užijete si vaši dovolenou v klidu.

Když se vydáte po památkách, můžete zajet třeba  do letoviska Lindos, což je stará rybářská vesnice.

Jen 9 kilometrů od města Rhodos pak najdete léčivé prameny v Kallithea, které mají blahodárné účinky a lidé z celého světa si sem jezdí léčit astma, artritidu nebo cukrovku.

Můžete si skočit i na vedlejší pláž nebo se zúčastnit vernisáží a koncertů, které se tu celé léto pravidelně konají.

Zakynthos – Tyrkysové moře a památky, které vás okouzlí

Jakmile poprvé navštívíte tento ostrov, okamžitě si ho zamilujete. Jedná se totiž o jeden z nejkrásnějších ostrovů Řecka, který omývají tyrkysové vody Jónského moře. K letní dovolené neodmyslitelně patří moře a pláže.

A Zakynthos vás v tomto ohledu rozhodně nezklame. Délka pobřeží je zhruba 123 km, míst vhodných ke koupání tu tak naleznete požehnaně. Většinu pláží pokrývá jemný písek, na některých ale najdete i oblázky či kamínky.

Ať jsou zdejší pláže sebekrásnější, strávit celou dovolenou jen na nich by byla škoda. Jeden den určitě věnujte hlavnímu městu. Za návštěvu stojí dva kostely sv. Dionýsa a sv. Nikolaose, Solomovo náměstí i stejnojmenné muzeum.

Po moři se dostanete třeba k modré jeskyni, kde vodní eroze vytvořila impozantní přírodní úkaz. Zakynthos přeje i cyklistům. Vybírat můžete z desítek tras různých obtížností.

Cena: 8 dní s polopenzí od 12 390 Kč

Korfu – Smaragdový ostrov nabízí úchvatnou přírodu

Typické řecké vesničky, zdánlivě nekonečné lány olivovníků a samozřejmě úžasné pláže. To vše nabízí svým návštěvníkům Korfu. Korfu se od dalších řeckých ostrovů odlišuje svou bujnou vegetací.

Už z letadla dost možná poznáte, proč se mu přezdívá Smaragdový ostrov. Takové označení si ostrov vysloužil díky hustým porostům cypřišů a borovic a samozřejmě lánů olivovníků. Až vás omrzí chytání bronzu na plážích, vydejte se na průzkum ostrova.

Prohlédnout si můžete mnohé historické i přírodní památky. V hlavním městě Kerkyra můžete navštívit Starou benátskou pevnost, přístav ve Starém městě nebo kostel sv. Spyridona.

Ve městě Sidari se pak nachází krásný přírodní tunel nazývaný Kanál lásky, kterým když proplujete s milovanou osobou, zůstanete s ní navěky.

Cena: 8 dní s polopenzí od 11 400 Kč

Kefalonie – Ideální dovolená pro milovníky klidu

Kefalonie je ideálním místem pro trávení klidné dovolené a odpočinku, kterého si zde užijete opravdu dostatek, jelikož se zde příliš nepěstuje bujarý noční život.

Zdejší pláže patří mezi to nejlepší z celého Řecka. Některé se dokonce pravidelně umisťují v žebříčcích celosvětově nejkrásnějších pláží. Divoká a rozmanitá Kefalonie bude rájem pro milovníky přírody a pěší turistiky.

Obecně je velmi zelená, a tedy hodně odlišná od ostrovů typu Mykonos či Santorini.

Povrch ostrova pokrývají husté lesy, které společně s vysokými kopci, bílými útesy, jezery a zálivy vytváří jedinečné scenérie. Rozhodně se ale nebudete nudit, protože je zde spoustu památek, které můžete navštívit.

Například Most De Bosset, který je nejdelším kamenným mostem vedoucím přes moře na světě, Mořské vodní mlýny Kavathrotes, Maják sv. Theodoroi, Jeskynní jezero Melissani nebo Hrad Assos .

Cena: 8 dní s polopenzí od 12 990 Kč

Foto: Shutterstock
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
Květen je měsíc lásky, ale také období, kdy se turistická sezóna teprve rozjíždí, zároveň jsou však už i evropská letoviska zalitá sluncem a příjemné teploty lákají k procházkám a objevování nových míst. To vše přímo vybízí k romantické dovolené. Ať už k moři, než se pláže zaplní a teploty vystoupají bůhví kam, nebo do termálních lázní či za poznáváním jiných kultur – zejména páry často vyrážejí
Přední příčky podle kvality ubytování a stravy obsadily v hodnocení Čechů středomořské destinace, mnohem barvitější je kategorie okolí hotelu. V celkovém hodnocení, tedy při zohlednění všech klienty recenzovaných parametrů, jasně vede Turecko a Řecko . Na první a druhé příčce se umístily resorty v Beleku a Side, městech na jihu Turecka od sebe vzdálených jen asi 40 kilometrů. S bezpočtem staroř
Dovolená v Rakousku láká na hory, jezera, bohatou historii i moderní kulturu. Co si nenechat ujít? Vyrazit můžete do méně známých míst i turisticky velmi oblíbených lokalit, tak si pojďme pár z nich představit. Jestli vás to táhne na jihozápad Rakouska, pak jsou cíle vaší dovolené jasné. Vydejte se do Salzburgu přes Linz. Poznáte nejen krásná města a úchvatné památky, ale navštívíte i jedinečno
V létě či v zimě, s dětmi nebo starými rodiči, hlavní město Slovenska je zábavou pro všechny Chcete svým dětem vyčarovat úsměv na tváři? Připravte jim výlet plný zábavy, přírody a pochoutek, při kterém se něco nového dozví. To vše na jednom místě – v Bratislavě. Železná studienka Vychutnajte si poznávaní Nejlepší
Pokud už všechny české wellness hotely znáte, vyrazte objevovat naše sousední nebo méně vzdálené země, které jsou lázeňským rájem. Hotel Wirlerhof Rakousko Dát si krátkou túru po hřebenech se zbytky sněhu nebo cyklo výlet v údolí, večer si jít zaplavat a celý další den za odměnu strávit ve spa. Dát si masáž, a prohřát
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
DĚTSKÝ DEN.
epochanacestach.cz
DĚTSKÝ DEN.
Letošních 700 let od založení obce Kly (okres Mělník) je pozvánkou na jednu z akcí. Dětský den. Den plný  soutěží, odměn a závěrečného překvapení. Možná přiletí i vrtulník. Kdy? V sobotu 3.6. od 12:30 Kde? Hřiště TJ Kly  
Moskevský Kreml: Rejdiště duchů despotických vládců i revolucionářů?
enigmaplus.cz
Moskevský Kreml: Rejdiště duchů despotických vládců i revolucionářů?
Snad každé starobylé sídlo mívá svoje obyvatele z jiné dimenze. Výjimkou tedy není ani moskevský Kreml, který je jedním z nejstarších hradů v Evropě, navíc s poměrně krvavou historií. V průběhu dlouhý
PRU58 má zahrádku
iluxus.cz
PRU58 má zahrádku
Vyhlášená holešovická restaurace PRU58 je klenotem po všech stránkách. Fusion asijská kuchyně z převážně českých surovin s nejrozkvetlejším interiérem se stali hlásnou troubou, která láká každý den kr
Jak se mi vymstila zrcadlová magie?
skutecnepribehy.cz
Jak se mi vymstila zrcadlová magie?
Musela jsem si zkusit ten zajímavý magický rituál, a to bez ohledu na varování mé známé. To, co se poté dělo, mě upřímně děsí dodnes. Stalo se to před dvanácti lety. Tehdy jsem se na jednom večírku ocitla ve společnosti podivných lidí, byly to samé nadšené fanynky všeho magického. Já byla těmi věcmi nepolíbená. Jedna
Brooklynský most: Newyorský symbol likviduje své stavitele
epochaplus.cz
Brooklynský most: Newyorský symbol likviduje své stavitele
Říká se, že právě z něj je ten nejkrásnější výhled na Manhattan, jaký můžete v New Yorku najít. Symbol hrdého města, zrozený z potu a krve amerických dělníků. To je Brooklynský most. Stejně jako Nuse
Jeden rostlinný gen tam, druhý sem…
21stoleti.cz
Jeden rostlinný gen tam, druhý sem…
Za posledních 50 let se lidská populace více než zdvojnásobila. Momentálně se po planetě Zemi pohybuje přes 8 miliard jedinců. Predikce nastiňují, že do roku 2050 číslo „poskočí“ k hranici 10 miliard.
Se zajíčkem to není tak žhavé?
nasehvezdy.cz
Se zajíčkem to není tak žhavé?
Už několikrát musela zpěvačka čelit otázkám, zda se rozešla se svým mladým partnerem. Lucie Bílá (57) to sice vždy popřela, ale nedávno se objevily dohady o tom, zda je mezi ní a Radkem Filipim (39
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Nad chystanou svatbou Sáry Affašové se prý stahují mračna
nasehvezdy.cz
Nad chystanou svatbou Sáry Affašové se prý stahují mračna
Ještě si ani herečka Sára Affašová (28) a herec Martin Donutil (31) neřekli své ano, a jejich vztah už dostává první trhliny. Herečka ze seriálu Specialisté se totiž nedokáže rozhodnout, jaké příjm
Stubby chytal zvědy za zadek
epochalnisvet.cz
Stubby chytal zvědy za zadek
„To přece nejde! Sem psi nesmějí!“ rozčílí se recepční luxusního hotelu v New Yorku, když uvidí dveřmi procházet staršího a poněkud vystrašeného bulteriéra. Desátník Conroy, který jde za ním, si recep
Žlutá byt rozsvítí
panidomu.cz
Žlutá byt rozsvítí
A také vám spraví náladu. Vnese totiž do vašeho příbytku slunce. Letos se navíc stala jednou z barev roku, doplněná neutrální šedou. Pusťte si ji do interiéru a uvidíte, co dokáže. Nejde jen o úpravu stěn, žlutý může být i nábytek, bytové doplňky a drobnosti. Při úvahách, jak žlutou využít, je důležité řídit se charakterem
Lískové oříšky v těstíčku
tisicereceptu.cz
Lískové oříšky v těstíčku
Zdravé zobání večer k televizi Suroviny 200 g lískových ořechů 250 g hladké mouky 20 g cukru moučky 1 vanilkový cukr kůra z 1/2 citronu 200 g másla 1 žloutek moučkový cukr na obalování