Vydejte se do Děčína!
Vydejte se do Děčína!

Severní Čechy jsou často nedoceněným místem, ale pokud je jednou objevíte, už se sem budete navždy vracet. Srdcem severu je Děčín, nejníže položené město v České republice, ležící na největší české řece Labi.

Velkolepé výhledy do nejhlubšího pískovcového kaňonu Evropy jinde neuvidíte. Město mnoha „nej“ uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Díky rozmanitosti přírody a kulturním památkám zde prožijete chvíle, na které se nezapomíná.

Při návštěvě Děčína vás překvapí množství zeleně, romantických zákoutí a překrásných vyhlídek. Řeka Labe přímo vybízí k projížďce na výletní lodi nebo na raftu. Z paluby si tak u šálku dobré kávy můžete prohlédnout sportovní výkony horolezců.

Cestu touto okouzlující krajinou si můžete užít také na kole, podél řeky totiž vede nejfrekventovanější cyklostezka zvaná Labská stezka. Ta je mezinárodně uznávanou a hojně navštěvovanou cyklotrasou vedoucí od pramenů Labe až k Severnímu moři.

Ráj pro horolezce a jiné lezce

Ferraty má člověk spojené s Itálií a Rakouskem, ale užít si je můžete i v Čechách. Zhruba před čtyřmi lety vznikl v Děčíně komplex zajištěných cest. Jen málokteré město se tímto může pochlubit. Přímo v centru města na břehu řeky Labe můžete zažít neopakovatelné chvíle spojené s výstupem na dominantu města, Pastýřskou stěnu.

Cesty nejsou jen tak ledajaké. Šestnáct ferratových cest láká pro své nádherné výhledy lezce ze všech možných koutů světa. Stačí nahlédnout do vrcholové knížky. Sto padesát metrů dlouhé cesty různých obtížností si užije naprosto každý, kdo se nebojí výšek.

Zhruba hodinový výstup z nábřeží na vrchol pískovcové stěny zvládnou i sportovně zdatné děti od 10 let.

Odměnou jim bude intenzivní prožitek, impozantní pohledy na zámek a řeku. Ti, kteří nemají s lezením po ferratě zkušenosti, mohou využít průvodcovské služby, které si mohou zakoupit v Turistických informačních centrech.

Kvalitní a školení průvodci pomohou s výstupem jednotlivcům i skupině. Stejně tak i potřebné vybavení lze vypůjčit v nedaleké půjčovně. Pokud vás láká spíše klasické horolezectví, Labské pískovce jsou rájem právě pro vás.

Kaňon řeky Labe je jednou z nejkrásnějších lezeckých oblastí a rozkládá se na levém i pravém břehu Labe. Další významnou oblastí, která se nachází v bezprostřední blízkosti Děčína je oblast Tisé, Rájce, Sněžníku a Ostrova.

Všechny lezecké výstupy odmění lezce neuvěřitelnými výhledy do širokého okolí.

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Královský Tachov nadchne opevněním

Královský Tachov nadchne opevněním

Věže v Česku: Které jsou „nej“?

Věže v Česku: Které jsou „nej“?

Chodsko a Domažlicko: Za krásami zřícenin

Chodsko a Domažlicko: Za krásami zřícenin

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Krásná procházka na Plzeňsku: Krasíkov–Ovčí vrch

Krásná procházka na Plzeňsku: Krasíkov–Ovčí vrch

Kunětická hora láká na výhled, hrad i perníkovou chaloupku

Kunětická hora láká na výhled, hrad i perníkovou chaloupku

Nenechte si ujít další zajímavé články