Domů     6 tipů, jak ulovit ty nejlevnější letenky
6 tipů, jak ulovit ty nejlevnější letenky
od 31.5.2023

komerční sdělení

Rádi byste si užili dovolenou v nějaké exotické destinaci, ale ceny letenek vás drží zpátky? Máme pro vás zaručené tipy, jak na letenkách co nejvíc ušetřit, a moci tak vycestovat, kamkoliv si zamanete.

Obecně platí, že čím dál jedete na dovolenou, tím větší část vašich celkových nákladů spolkne nákup letenek. Abyste na letenkách co nejvíce ušetřili, měli byste věnovat dostatek času a pozornosti tomu, jak, kde a kdy je seženete. A jak na to?

1.  Nesázejte na last minute

Stále si myslíte, že last minute nákupy vám zajistí ty nejnižší ceny? Tak na to rychle

zapomeňte. S blížícím se odletem se totiž plní letadlo, a ceny letenek se tak rapidně

zvyšují. S nákupem letenek tedy rozhodně nečekejte (leda byste narazili na nějakou unikátní akci).

S ideálním časem nákupu letenky je to trochu jako s obchodováním na burze. Během 6 až 2 měsíců před odletem sledujte pohyby jejich cen a pokuste se vychytat moment, kdy je cena nejníže.

Nejlepším způsobem, jak nejnižší nabídku chytit, je hlídací pes u některé z aerolinií nebo stránek nabízejících letenky, který vám bude cenové aktualizace zasílat mailem. Dobré je také vyhledat si, kolik dané letenky běžně stojí a jak nízko se dá cena stáhnout.

2.  Hlavně anonymně

Věřte, nebo ne, při koupi letenek je velmi důležité, kde je pořídíte! Alfou a omegou je přepnout do anonymního režimu. Pokud totiž lovíte letenky běžně, letecké společnosti vám rychle začnou cenu vyhledávané letenky zvyšovat.

Chtějí vás tím přesvědčit, že s nákupem nemáte otálet, a donutit vás nakoupit co nejdřív.

Abyste letenky ulovili opravdu za tu nejnižší možnou cenu, musíte lovení věnovat dostatek času. Vyhledávejte je v různých srovnávačích jako eSky nebo Momondo, porovnávejte ceny u různých aerolinek a kombinujte ty nejvýhodnější nabídky.

Není také radno podceňovat sílu sociálních sítí. Tipy ostatních cestovatelů vám mohou ušetřit i tisíce korun. Přidejte se např. na facebooku do různých cestovatelských skupin, kde členové pravidelně sdílejí výhodné nabídky, a čekejte na tu pravou.

3.  Důležitý je cíl, ne cesta

Pokud jste už zkusili všechno a letenka je stále příliš drahá, zkontrolujte menší letiště v okolí vaší cílové destinace. Cena často bývá o poznání nižší, a přestože budete muset řešit dopravu z letiště, můžete výrazně ušetřit.

4.  Načasování je vším

Kolik nakonec za letenku zaplatíte závisí z velké části také na tom, kdy se rozhodnete jet. Zapomeňte na cestování během místních státních svátků a školních prázdnin, kdy jsou letenky nejdražší.

Ideální není vyjet ani v pátek či v neděli, naopak v úterý, ve středu a v sobotu by letenky měly být levnější.

Zvažte také, zda vyrazíte v hlavní turistické sezóně. O měsíc dříve nebo později může být v dané destinaci stále krásně, davy turistů a s nimi i nastřelené vysoké ceny však budou pryč.

5.  Na co si dát ještě pozor?

Stává se vám pravidelně, že najdete letenku za super cenu, která se ale jako zázrakem nakonec vyšplhá klidně i o třetinu výš? Je to proto, že se k ceně připočetly poplatky a doplňkové služby.

Dejte si proto pozor, jestli jste nenechali zakliknutou možnost prémiového sedadla, speciálního jídla nebo zavazadla navíc.

6.  Stáhněte cenu ještě níž

Myslíte si, že levněji to už nejde? Ještě je jedna možnost, jak výslednou cenu letenky snížit, a ta se jmenuje cashback.

Ať už budete letenky kupovat přes srovnávače, nebo přímo od leteckých společností, pokud je pořídíte s cashbackem, dostanete z utracené částky určité procento peněz zpět.

Stačí, když se na stránky srovnávače nebo aerolinek prokliknete přes cashbackový portál, který vám za to následně vyplatí příjemnou odměnu.

Jedním z největších cashbackových portálů u nás je Plná Peněženka, která vám zprostředkuje odměnu za nákupy ve více než 1000 e-shopech.

Přes tento oranžovo-modrý web seženete letenky s odměnou například na eSky, Kiwi, Eurowings, Lufthansa a spoustě dalších oblíbených prodejců letenek.

A abyste ušetřili ještě více, můžete využít cashback i na ubytování například na Booking.com nebo na pronájem auta na Rentalcars.

Foto:
Další článek
reklama
Související články
Sýr je fenoménem švýcarské gastronomie. Vychutnávání sýra ve Švýcarsku se dá přirovnat asi k vychutnávání slivovice u nás či vína ve Francii. Švýcaři mají své oblíbené lahůdky, ale i lokální speciality. Některé ze sýrů se dosud vyrábějí tradičním způsobem, tedy ručně přímo na pastvinách. Takové sýry jsou k dostání jen na zdejších trzích. [caption id="attachment_87505" align="alignnone" width
Hlavní město našich východních sousedů potěší nejen milovníky historie, ale i cyklisty, romantiky nebo vyznavače dobrého jídla a pití. V Bratislavě naleznete několik hodnotných architektonických děl spojených s nedávnou minulostí. Mezi ty nejvýjimečnější jednoznačně patří budova obrácené pyramidy Slovenského rozhlasu na Mýtné ulici, nejstarší výšková budova v Bratislavě - Manderlák či komplex o
V posledních letech míří turisté nejen k moři nebo do hor, ale chtějí ochutnávat i neznámá jídla i nápoje, ať už v blízkých nebo vzdálených zemích. Říká se tomu gastroturistika a věnuje se jí čím dál více lidí. Proto jsme se rozhodli, že se tentokrát podíváme do některých sousedních zemí na to, co můžeme ochutnat. A sluší se dodat, že i milovníků čokolády a vína. Ve francouzské kultuře je gastro
Voňavý ostrov, Perla Středomoří či Kolébka vendety… tak se přezdívá Korsice, ostrovu ve Středozemním moři, na který jsou jeho obyvatelé patřičně hrdí a kde si turisté prožité dny nemohou vynachválit. Na tomhle ostrově si totiž dovolenou užije každý. Ať už dáváte přednost odpočinku a koupání v moři, nebo si ji chcete zpestřit různými výlety za poznáváním přírody či objevováním památek. Najdete tu
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý dezertní talířek. A máte tapas. Ja
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Správná péče o vlasy se vyplatí
panidomu.cz
Správná péče o vlasy se vyplatí
Je dobré se k vlasům chovat tak, aby vám zanedbání později nevrátily. Pomůže tomu vhodný šampon a dobrá strava. Sice už je po zimě, ale naše vlasy kvůli mrazu a větru možná ztratily potřebnou hydrataci, lámou se a třepí. Jejich dlouhodobou kondici ovlivňuje i kouření, nedostatečný pitný režim a strava. Dejte vlasům hydrataci Začít můžete
Mongolové se chytili do pastí vietnamského generála
historyplus.cz
Mongolové se chytili do pastí vietnamského generála
Mají velkou početní převahu. Hned třikrát Mongolové v průběhu let obsadí vietskou metropoli, jenže ani tento úspěch jim vytoužené vítězství nepřinese. Vietové invazím mocného souseda odolají. Hordy nepřátel vždycky přechytračí a zaženou je zpátky za hranice své země! Monarchie Dai Viet (na severu dnešního Vietnamu) ve 13. století vzkvétá. Země, ve které od roku 1225
Pikantní kuřecí křidélka podle herečky Scarlett Johansson
tisicereceptu.cz
Pikantní kuřecí křidélka podle herečky Scarlett Johansson
Kuřecí křidélka jsou jednoduchá a chutná, to ví i tato krásná americká herečka. Vyzkoušejte třeba lehce pikantní marinádu s medem. Její chuť si zamilujete i vy. Potřebujete 0,5 kg kuřecích kříde
Světem obchází epidemie vzteku
21stoleti.cz
Světem obchází epidemie vzteku
Někteří sociologové a psychologově tvrdí, že žijeme v éře postfaktické, tedy v době, kdy jsou fakta a racionalita upozaděny a prim hrají emoce. Že na tom něco je, ukazuje letmý pohled na sociální sítě
Černý kašel: Probuzený zabiják!
epochaplus.cz
Černý kašel: Probuzený zabiják!
Kašel může být suchý, vlhký, dráždivý, akutní či chronický, to všechno se dá ve většině případů zvládnout. Dokud tedy nepřidáme přívlastek černý, protože pak už jde do tuhého… Začne to jako běžné nachlazení, k horečce či zimnici se však brzy přidají prudké záchvaty kašle. Opakují se znovu a znovu a hned tak se jich nezbavíte.
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,
Stromy dávaly rodičům sílu
skutecnepribehy.cz
Stromy dávaly rodičům sílu
Rodiče ten kousek lesíku milovali. Ze stromů získávali sílu bojovat se svými zdravotními neduhy. Po jejich smrti les posmutněl. Maminka s tatínkem ten malý kousek přírody milovali a rádi vysedávali na svém oblíbeném místě pod modřínem. Vídala jsem je tam takto den co den. Drželi se vzájemně za ruce, měli zavřené oči a jen tak tiše seděli a odpočívali.
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Velké odhalení? Kate Middleton se prý léčí v USA!
nasehvezdy.cz
Velké odhalení? Kate Middleton se prý léčí v USA!
Princezna z Walesu Kate Middleton  (42) podle spekulací čas od času podstupuje tajnou léčbu ve Spojených státech, konkrétně má létat do Houstonu. Alespoň takové informace kolují na sociálních sítíc
Jak jsem ve starém domě vymyslela hororový příběh
nejsemsama.cz
Jak jsem ve starém domě vymyslela hororový příběh
Věřila jsem, že to bude ideální prostředí pro psaní. Takové strašidelné doupě se jen tak nevidí! Jenže v noci se ta barabizna probudila k životu a já byla strachy bez sebe. Opřela jsem se vší silou do dveří a vzala za kliku. Při prvním kroku jsem klopýtla přes práh a při pádu do temného prostoru se mi na tvář přilepila
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Zlověstná bažina: Bloudili u Klimšova bahna mrtví svatebčané?
enigmaplus.cz
Zlověstná bažina: Bloudili u Klimšova bahna mrtví svatebčané?
Starý kolomazník kráčí za soumraku mokřadem. V alkoholovém opojení ho napadne zvolat: „Hej, vy propadlí muzikanti, kdy vy mi zahrajete?“ V tu chvíli se z hlubin země ozve hudba. Vystrašený muž pus