Domů     7 DŮVODŮ, proč si udělat podzimní výlet do Bratislavy
7 DŮVODŮ, proč si udělat podzimní výlet do Bratislavy

Objevte kouzlo města na Dunaji, nadchněte se pro jeho historii, zažijte skvělou atmosféru a ochutnejte jeho různorodost.

Dopřejte si 72 hodinový výlet plný zážitků ve městě, kde je všechno na skok.

1. Akce pro celou rodinu 

V Bratislavě to žije v každém ročním období. Brzy na podzim se v okolí Bratislavy konají vinné festiva­ly a tradiční vinobraní, Jazzo­vé dny a Bratislavské hudební slavnosti. Také se můžete těšit na festival Bílá noc, Barokní bitvu o Bratislavu, či Husí hody. Konec roku bude patřit jedinečným Vánočním trhům.
V Bratislavě to žije v každém ročním období. Brzy na podzim se v okolí Bratislavy konají vinné festiva­ly a tradiční vinobraní, Jazzo­vé dny a Bratislavské hudební slavnosti. Také se můžete těšit na festival Bílá noc, Barokní bitvu o Bratislavu, či Husí hody. Konec roku bude patřit jedinečným Vánočním trhům.

2. Město dýchající historií

Bratislava je městem, kde se his­torie začala psát už s příchodem Keltů, pokračovala Římany, až se na konec překlenula do slavné korunovační éry, kterou připo­míná majestátní Dóm sv. Mar­tina.

Znakem bohaté historie Bratislavy je i Bratislavský hrad, který je také domovem Histo­rického muzea, a hrad Devín nacházející se nad soutokem Dunaje a Moravy, kam se pohodlně dopravíte i výletní lodí z centra města.

Historické arte­fakty a jiné expozice najdete až ve 30 muzeích po celé Bratislavě – ve Staré radnici, v Přírodověd­ném muzeu na nábřeží Dunaje a na mnoha jiných místech. 

Foto: Tomáš Hulík
Foto: Tomáš Hulík

3. Zábava i pro děti

Na výletě v Bratislavě se nebu­dou nudit ani ti nejmenší. Díky mnoha atrakcím si ve městě a blízkém okolí s dětmi užije­te zábavu za každého počasí. K nejnavštěvovanějším místům nepochybně patří bratislavská zoologická zahrada.

Během škaredého po­časí se vám zavděčí dům umění pro děti Bibiana s interaktiv­ními výstavami nebo zážitkové centrum vědy Aurelium, kde děti mimo jiné zjistí, jak fun­guje hologram nebo jak těžké je vyvážit magnet. A co je důležité, vše si mohou odzkoušet naživo. 

4. Zeleň na každém kroku 

V samotné Bratislavě, ale i v je­jím okolí se nachází množství parků, zahrad, lesů a vinic, kte­ré přirozeně zasahují do města a jsou jeho důležitou součástí.

Projít se můžete v Sadě Janka Krále, jen několik málo minut od centra města, nebo v Hor­ském parku, kde najdete jedi­nečnou atmosféru spojení lesa a města. Relaxovat můžete také v zahradách Bratislavy u Grasal­kovičova paláce nebo v Medické zahradě.

V Karloveské zátoce Železné studničke nebo na Devíne na­jdou rodiny s dětmi potřebný prostor pro odpočinek v přírodě. 

5. Sportovní duch 

Bratislava, to nejsou jen památ­ky a galerie, ale i pohyb a sport přítomný ve všech oblastech života. Nic nezkazíte půjče­ním kol, protože Bratislava má ve svém okolí několik cyklistic­kých tras a tematických cyklo ­okruhů.

Pro fanoušky adrena­linu se v lesích Malých Karpat nacházejí i speciálně upravené cyklistické tratě. Adrenalin na vodě můžete zažít v areálu vodních sportů Divoká voda v Čunově, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet rafting nebo jízdu na vodních skútrech.

Ne­tradičními zážitky jsou také kyvadlový seskok z mostu Lafranconi s 19-metrovým vol­ným pádem nebo Skywalk – pa­noramatická procházka po ob­vodu vyhlídkové věže UFO. K Bratislavě neodmyslitelně patří i Dunaj, na jeho rameni si můžete užít splavování nebo se po jeho hlavním toku plavit rychločluny. 

6. Neopakovatelná atmosféra na březích Dunaje

Na podzim je nábřeží Bratislavy obzvlášť půvabné. Na levém břehu můžete navštívit nábřeží nákupního centra Eurovea a užít si výhled na řeku v jedné z kaváren a restaurací.

Z centra města se pak přes most dostanete na druhý břeh reky a na městskou pláž Tyršák za pohých 10 minut. Vychutnejte si zde pohled na hrad, Staré město a Dunaj s horkým nápojem v ruce.

Za pláží je nejstarší park ve střední Evropě Sad Janka Kráľa, který je zbarvený v barvách podzimu a zve k poklidné procházce.

7. Turistická karta plná výhod 

Bratislava je různorodá, barev­ná, s unikátní atmosférou města na Dunaji a to je to, co ji dělá jedinečnou. Spolu s oficiální turistickou kartou Bratislava CARD City &

Region, která vám v krátkém čase a za výhodnou cenu umožňuje poznat a zažít to nejlepší, co město Bratislava a region nabízejí, si ji můžete vy­chutnat naplno.

Kromě cestová­ní po celém městě a regionu s ní můžete zcela zdarma navštívit až 23 muzeí a galerií nebo využít slevy na další atrakce.

Méně tak zaplatíte například v restaura­cích, za plavby po Dunaji, ale i za prohlídky či výlety do okolí Bratislavy. Využijte novou digitální kartu a budete mít všechny výhody v jedné aplikaci.

Více informací na www.visitbratislava.com

Foto: BTB, Tomáš Hulík
Předchozí článek
Další článek
Související články
Tak třeba Arlberg! Největší a nejluxusnější ski areál Rakouska Arlberg spojuje střediska St. Anton, Lech/Zürs a Warth-Schröcken, který patří také mezi TOP 5 na celém světě. Čeká na vás neuvěřitelných 305 kilometrů po většinou lehkých až středně náročných sjezdových tratí. Denně přepravuje návštěvníky 88 lanovek a vleků, z nichž nejznámější je Flexenbahn. Loni otevřená okružní trasa Run
Našinci blízké a čarokrásné je česko-německé pohraničí. Milovníci zimních sportů na něj nedají dopustit a nejeden ho preferuje i před „profláklými“ Alpami. Jen si to představte: romanticky zasněžené stromy, nikde nikdo a v lesním tichu se ozývá jen měkké klouzání běžek… Po náročném dni pak můžete nechat své tělo odpočívat v termálních lázních, nebo navštívit proslulé sklárny či vánoční trhy. Zimn
Solná komora (Salzkammergut) je jednou z nejmalebnějších oblastí Rakouska, která láká návštěvníky svou dechberoucí přírodou, historickými městečky a bohatou kulturní tradicí. Rozkládá se mezi alpskými vrcholy a průzračnými jezery, kterých je zde více než 70. Tato oblast je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO díky své jedinečné krajině a historickému významu. Nejznámějšími perlami Solné k
Jasná záře odrážejících se slunečních paprsků od mrazem stvořených vloček čerstvé sněhové pokrývky není jedinou věcí, která vás na jihu Rakouska oslní. Možná, že až doposud jste si neuvědomili, že krásná krajina Korutan je od českých hranic doslova za humny a nabízí nepřeberné množství zasněžených svahů, snoubené s vyhlášenou jižanskou pohostinností a korutanskou alpsko-jadranskou kuchyní…
Za opravdovým rájem na zemi vyráží stále více turistů do Indického oceánu. Stovky malých ostrůvků lákají svými bílými plážemi, průzračným mořem a tropickou vegetací, přitom ale nabízejí i dostatek soukromí a často také neopakovatelné kulinářské zážitky. Ráj pro bohaté na Maledivách Rozloha pevniny: 298 km2 Hlavní město: Male Zřízení: republika Stát oficiálně zvaný Maledivská republika je as
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hvězdný J Balvin spojil své jméno se značkou G-Shock
iluxus.cz
Hvězdný J Balvin spojil své jméno se značkou G-Shock
„Styl hodinek G-Shock, který je odolný a odvážný, vždy rezonoval s mou životní cestou,“ nechal se slyšet J Balvin během odhalení nové speciální edice hodinek G-Shock, které navrhl. „Chtěl jsem vytvoři
Bobule s nevšedními účinky
nejsemsama.cz
Bobule s nevšedními účinky
Asijská tradiční medicína je ve světě velice populární a řada léčivých rostlin a plodů, které používá, se začíná využívat i u nás. Mezi ně patří i plody kustovnice. Drobné červené bobule mají své místo v medicíně tibetské, čínské, japonské i korejské. Podle léčitelů zlepšují obranyschopnost, zvyšují potenci, zpomalují stárnutí a přispívají k vyšší vitalitě. Dají se využít k posílení plic
Tajemná spisovatelka Pearl Curranová: Diktoval jí romány duch?
epochalnisvet.cz
Tajemná spisovatelka Pearl Curranová: Diktoval jí romány duch?
Před zamyšlenou Pearl Curranovou leží právě dopsaný román Telka. Obsahově ani stylisticky není nijak zvlášť výjimečný. Pozornost si přesto zaslouží. Ačkoli ho Curranová napíše, ona sama tvrdí, že není jeho autorkou. Jak to? Slova jí měl nadiktovat duch. Komu měl patřit a jak s ním mladá Američanka navázala spojení?   Na stole leží deska,
Nová chronologie: Vyvíjelo se křesťanství bez Krista?
epochaplus.cz
Nová chronologie: Vyvíjelo se křesťanství bez Krista?
Mohlo být všechno jinak, než se dětí učí v dějepise? Ruští akademici jsou o tom přesvědčeni. Nad jejich názory však jiní odborníci nesouhlasně kroutí hlavou. Anatolij T. Fomenko a Gleb V. Nosovskij jsou spoluautory řady knih, v nichž detailně rozpracovali svou teorii, týkající se chybného pojetí v současnosti platné chronologie. Dějiny totiž pokládají za kratší
Hřála jsem si hada na prsou
skutecnepribehy.cz
Hřála jsem si hada na prsou
Starala jsem se o ni z lítosti. Stará paní, která byla na všechno sama. Se vším jsem jí pomohla, ale nenapadalo mě, že může být tak zlá a falešná. Moje radost neznala mezí, když se mi konečně podařilo vyměnit svůj velký byt za malý a levnější. Ne o moc, ale každá stovka je v důchodu dobrá. Byla mi sympatická Koupila jsem si i nový
Irská houba mění pavouky v zombie
21stoleti.cz
Irská houba mění pavouky v zombie
Letos bude mít premiéru druhá řada seriálu Last of Us, ve kterém parazitická houba mění lidi v zombie. To, co je pro lidi televizní zábavou, je však pro některé nebohé pavouky krutou realitou. V seve
Pohyb kloubům prospívá
panidomu.cz
Pohyb kloubům prospívá
Že je zdravý, o tom už bylo řečeno snad vše. Jenže pokud máte potíže s klouby, mohou vám radost z pohybu kazit bolesti, a proto se jakékoliv aktivitě spíš vyhýbáte. To ale není vůbec dobře a dostáváte se do začarovaného kruhu. Přiměřená aktivita totiž prospívá nejen celkovému zdraví, ale i kloubům. Podle ortopeda MUDr. Róberta
Bohdalová a Staš si byli blízcí i po rozvodu
nasehvezdy.cz
Bohdalová a Staš si byli blízcí i po rozvodu
Díky své úctyhodné kariéře je Jiřina Bohdalová (93) hereckou legendou, ale o jejím prvním manželství s významným fyzikem a seismologem Břetislavem Stašem (†93) se nikdy příliš nemluvilo. Přitom uz
Koloniální dědictví ve „Velkém jablku“
rezidenceonline.cz
Koloniální dědictví ve „Velkém jablku“
Ikonický domov někdejší americké televizní legendy, zaujímající téměř tisícovku čtverečních metrů obytného prostoru, představuje vyváženou kombinaci historického kontextu s nadčasovou elegancí a moderním komfortem. Sídlo bylo v majetku Johnnyho Carsona, známého jako „Král noční show“, který v letech 1962–1992 vedl NBC’s The Tonight Show. Ve své době byl jednou z nejoblíbenějších televizních osobností ve Spojených
Věž bláznů: Prováděl zde císař Josef II. alchymistické pokusy a tajné rituály?
enigmaplus.cz
Věž bláznů: Prováděl zde císař Josef II. alchymistické pokusy a tajné rituály?
Na mapě rakouské Vídně ji objevíte pod názvem Narrenturm – Věž bláznů. Postavena byla v roce 1784 a stala se první psychiatrickou nemocnicí kontinentální Evropy. Její historie je však spojena i s císa
Hlívový guláš
tisicereceptu.cz
Hlívový guláš
Dokonalý vegetariánský, ale i veganský pokrm, který i lehce připomene chuť masa. Suroviny na 1 porci 125 g hlívy ústřičné pepř 1 krajíc (50 g) žitného chleba 1 str. česneku špetka soli 1 ml
5 portrétistů ve službách vládců: Vylepšoval malíř Napoleonovi image?
historyplus.cz
5 portrétistů ve službách vládců: Vylepšoval malíř Napoleonovi image?
Hubený mnich v plandavé kutně jde docela najisto. Koneckonců, v Madridu ví každý, kde bydlí Goya. „Pan dvorní malíř pracuje?“ zeptá se, když ho vpustí dovnitř. „Doveďte mě k němu,“ vyprosí si. Goyovi se roztřesou ruce, když mu mnich podá beze slova zapečetěný list. Tuší, co v něm je, už jednou takový dostal. A pak stačí jediný pohled
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz