Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouhou tradicí lázeňství. Léčí se zde dýchací cesty, trávicí ústrojí, diabetes a pohybový aparát.
Proslulé jsou přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a příjemným prostředím, ve kterém se snoubí krásná příroda a typická architektura.
Každou hodinu zde vyvěrá na povrch 15 000 litrů minerální vody, kvůli které proudí do Luhačovic řada návštěvníků z celého světa. Luhačovické prameny jsou totiž považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě. Historie pramenů sahá až do 17. století.
Od této doby bylo na území Luhačovic objeveno celkem 16 kyselek a jeden sirný pramen. Nejznámějšími minerálními prameny jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka, Pramen Dr. Šťastného a Sv. Josefa.
Luhačovické vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě pro vysoký obsah minerálních látek a pro vynikající proplynění volným kysličníkem uhličitým. Lázně Luhačovice vděčí za svůj vznik a rozvoj především zdejším minerálním pramenům.
V lázních je využíváno celkem sedmnáct hydrogen-uhličitano-chlorido-sodných kyselek a jeden pramen sirný.
Minerální prameny obsahují sodík, draslík, vápník, hořčík, železo, mangan, měď, stroncium, hliník, jód, lithium, baryum, fluor, bór, berylium, stříbro, nikl, titan, zinek.