Domů     Maďarsko, klenot mezi lázněmi
Maďarsko, klenot mezi lázněmi
od 13.12.2021
1

Stýská se vám po hřejivých paprscích letního slunce a nadcházející mrazivé období roku ve vás vyvolává stres? Pookřejte v termálních lázních v Maďarsku, které mají zklidňující, očistné a léčebné účinky.

Neznamená to však, že by zdraví lidé lázně nemuseli navštěvovat. Prevenci v podobě dovolené bychom si přece jednou za čas měli dopřát úplně všichni.

Do Maďarska se pohodlně dostanete jak autem, tak i hromadnou dopravou vedoucí přes Vídeň či Bratislavu. Po pár hodinách cesty si už můžete vybírat z nespočtu lázeňských měst, která nabízejí bohaté relaxační či léčebné procedury.

Místní termální střediska svou kvalitou a orientální architekturou pocházející z doby okupace uspokojí i tu nejnáročnější klientelu.

Teplá voda s vysokým podílem minerálních látek pohladí vaše tělo, uvolní mysl a navíc si díky ní užijete venkovní koupání i v zimě. Zažijte ten skvělý pocit, kdy se z vaší pokožky zvedají oblaka páry a zároveň máte vlasy pokryté sněhovými vločkami.

Aquaworld

Celých 15 bazénů a 11 skluzavek nebo tobogánů v celkové délce 1 km na vás čeká v zimních i letních měsících v hlavním městě Maďarska – Budapešti. Dominantou vodního parku je napodobenina starobylého chrámu obklopená visutými mosty, věžemi a modravými bazény.

Zajímavá architektonická řešení a nezvyklé vodní prvky upgradují váš celodenní vodní zážitek na nejvyšší level. Ne nadarmo se chrámu přezdívá svatyně lázeňské kultury.

Jeho chodby vás totiž zavedou do jednotlivých místností, kde na vás čeká aroma, bio, suchá či parní sauna. To však není vše, co v Aquaworldu můžete vyzkoušet.

Každý všední den si ve speciálním bazénu s termální vodou zaplavte se svými kojenci, o víkendu si pak dopřejte třeba uvolňující nebo relaxační masáž zad. A až vám po dlouhé době strávené ve vodě vyhládne, stačí navštívit rozmanitá gastronomická zařízení. V Aquaworldu najdete prostě vše, na co si vzpomenete.

Gellertovy lázně

Známé budapešťské lázně s prostory v secesním slohu fungují už od roku 1918 a oplývají nejhezčími vnitřními bazény ve městě, osmi termálními lázněmi a dvěma vířivkami. Plavat můžete ale i venku, kde je navíc v určitých intervalech umělé vlnobití.

V zimě vaše tělo jistě touží po prohřátí a nové energii a tak není nic jednoduššího, než se ponořit do pramenů, jejichž teplota dosahuje až 40° Celsia.

Pokud zde plánujete strávit celý den, vyzkoušejte léčebné procedury, fyzioterapie nebo inhalace, kterými vás provedou profesionální odborníci. Do jejich rukou se můžete svěřit v rámci denní nemocnice, která je součástí lázní.

Návštěvníci sem jezdí za léčbou chronických a akutních onemocnění jako artritida, onemocnění páteře nebo v souvislosti s problémy s krevním oběhem.

Lázně navíc disponují speciálním inhalatoriem, jež napomáhá k léčbě astmatických a chronických bronchitických problémů. Nabídka služeb resortu sahá ale mnohem dál.

Kromě občerstvení s různorodou kuchyní na vás čekají bahenní zábaly, solárium, manikúra nebo třeba kadeřnictví.

Jezero Hévíz

Největší evropské termální jezero, jež leží na rašelinném základu, je pro svou podstatu přírodním unikátem.

Rozkládá se v malebné divoké přírodě památkové rezervace na ploše téměř 4,5 hektaru a z Budapešti k němu dorazíte autem přibližně za dvě hodiny.

Jeho hladina je poseta nádhernými barevnými lekníny, které napomáhají regeneraci jezera, zpomalují odpařování a pomáhají udržovat teplotu vody, která se pohybuje kolem 26 až 38° C v závislosti na ročním období.

Pokud vás tedy nezastaví ani nižší teploty vzduchu, můžete si relaxaci v jezeru Hévíz vychutnat i v zimních měsících.

Vhodné složení vody plné minerálních látek a blahodárné bahno na samotném dně efektivně podporuje léčbu ženských chorob a chorob pohybového ústrojí a napomáhá regeneraci po operacích.

Jeskynní a léčebné lázně Miskolc-Tapolca

Jeskynní a léčebné lázně fungují již od 16. století a jsou ojedinělé svými podzemními prostory.

Proudy léčivých termálních pramenů o teplotě 30° Celsia protékají jeskynními chodbami vápencových skal vznikajících již po několik staletí, které vodě dodávají látky prospěšné našemu organismu.

Neopomenutelný je výhled na přírodní krasové útvary evokující tajuplný pohádkový svět. Kromě nádherné přírody na vás čekají zábavné atrakce a bazény s teplotou okolo 35° Celsia.

Jako třešničku na dortu si zvolte návštěvu sauny, jenž pomáhá zbavit tělo toxinů a škodlivých látek.

Vybírat můžete hned z několika druhů, resort navíc nabízí raritu v podobě bazénu se slanou vodou, která svou hustotou zapříčiňuje potlačení gravitace a je tedy nápadně podobná té v Mrtvém moři.

Všechny elementy pak spolu s uklidňujícími podvodními zvuky a hrou světel při relaxaci napomáhají zmírnění bolestí a napětí ve vašem těle.

Termální pivní lázně

Nejen milovníci zlatavého moku si oblíbí pivní termální lázně v Budapešti. Krom klasických bazénů zde naleznete také dřevěné kádě obohacené o speciální složky – slad, chmel a kvasnice, které mají na pokožku a tělo úžasné regenerační účinky.

Obavy z pivního oparu můžete hodit za hlavu, voda i přesto, že obsahuje chmel, příjemně voní. A pokud vám během odpočívání vyschne v ústech, není nic jednoduššího, než si jedno pivo načepovat přímo z kohoutků, které jsou umístěny přímo po bocích všech kádí.

Foto: Archiv firem a zmíněných provozovatelů

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil a ostatně většina lidí na obou stranách hraniční čáry tu hranici nikdy tak úplně nepřijala za svou. Bratislava k nám prostě nikdy nepřestala patřit stejně jako my k ní. Návštěvníci, kteří do Bratislavy zavítají poprvé, možná budou trochu bezradní. Jak se v té široké nabídce památek, atrakcí a zážitků zorientovat, co vybrat a co třeba pro nedostate
První, co se nám obvykle vybaví, když se řekne Švýcarsko, je čokoláda a sýr, pak ještě hory, hodinky a banky. My dnes zůstaneme u těch prvních dvou. Čokoláda, jak ji známe a konzumujeme dnes, se ve Švýcarsku opravdu zrodila a mnozí podnikaví muži ji tady postupně vypiplali až do dnešní lahůdkové pochoutky, které sami Švýcaři zkonzumují 12 kilogramů ročně na osobu. Na své čokoládě jsou natolik záv
Kam vyrazit s těmi nejmenšími, aby si i ve sněhu užili spoustu zábavy? Skvělým tipem pro rodinný výlet je lyžařský areál Serfaus-Fiss-Ladis, nacházející se na náhorní plošině nad tyrolským údolím řeky Inn. Pohádková zima v Serfaus-Fiss-Ladis! Věřte nebo ne, ale překrásná oblast je nejslunnějším místem celého Tyrolska! Absolutním rájem je Bertina dětská zem ve Fissu, kde si děti pod dozorem
Jeden z alpských divů objevíte u lyžařského střediska Cervinia-Breuil, nalézajícího se pod úpatím hory Matterhorn v severozápadním italském údolí Valle d'Aosta. Ledová podívaná u Matterhornu Ledové jeskyně, které jsou jedny z nejvyšších v Evropě, dosahují téměř 4000 metrů nad mořem. Ze švýcarské strany k nim vyjedete lanovkou Piccolo Cervino, přičemž vystoupíte přímo u padesáti metrového tunelu
Když se k zemi začnou snášet první sněhové vločky, promění se horská oblast kolem Dachsteinu ve skutečný zimní ráj. Kromě četných možností sportovního vyžití zde na hosty čeká vřelé přijetí hostitelů a vynikající kuchyně. Region Schladming-Dachstein, který je součástí oblasti Ski amadé, nabízí deset lyžařských středisek a více než 230 km perfektně upravených sjezdovek v nadmořské výšce až 2700 m
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nezapomenutelné chvíle s první láskou
skutecnepribehy.cz
Nezapomenutelné chvíle s první láskou
Marie byla dvakrát rozvedená a na svoje bývalé partnery raději ani nevzpomínala. Často a se smutkem však myslela na Pavla, svou první lásku ze střední školy. Moje kamarádka Marie často vzpomínala na první lásku. Byla dvakrát rozvedená, obě manželství byla, jak popisovala, katastrofa, lepší na ně nemyslet. Zato na prvního kluka myslela často, říkávala, že ty časy
Templářská kaple ve Španělsku: Přesné umístění dokonalé skrýše?
enigmaplus.cz
Templářská kaple ve Španělsku: Přesné umístění dokonalé skrýše?
Ve středním Španělsku najdeme kapli San Bartolomé. Již její samotné umístění nenechali tvůrci kaple náhodě. Nachází se totiž ve stejné vzdálenosti od nejvýchodnějšího i nejzápadnějšího bodu Pyrenejské
Letos oslaví zlatou svatbu
nasehvezdy.cz
Letos oslaví zlatou svatbu
V letošním roce čekají oblíbenou herečku Elišku Balzerovou (74) dvě krásná výročí. Nejprve oslaví své pětasedmdesáté narozeniny a o měsíc později pak jedno velkolepé výročí. Letos to totiž bude rov
Prozradila intimnosti
nasehvezdy.cz
Prozradila intimnosti
Modelka Heidi Klum (50) je v ložnici pořádně náruživá! Se svým zajíčkem Tomem Kaulitzem (34) si užívá intimní chvíle, které jsou prý nekonečné a divoké. V posteli spolu vydrží i mnoho hodin denně.
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
iluxus.cz
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
Tyto hodinky nedělají kompromisy: nové Meister S Automatic jsou sportovní hodinky, které nezapřou svůj vztah k elegantní řadě Meister. Společnost Junghans představuje dva nové tříručkové modely z nere
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Astronomové odhalili novou souvislost mezi vodou a vznikem planet
21stoleti.cz
Astronomové odhalili novou souvislost mezi vodou a vznikem planet
Vědci objevili vodní páru v disku kolem mladé hvězdy přesně v místě, kde se mohou formovat planety. Voda je klíčovou složkou života na Zemi a předpokládá se, že hraje významnou roli i při vzniku plane
Psychika na dně: Když vás trápí deprese, úzkosti nebo syndrom vyhoření
epochaplus.cz
Psychika na dně: Když vás trápí deprese, úzkosti nebo syndrom vyhoření
Tváří v tvář obrovské šelmě se pračlověk dává na úprk. Kdyby u něj v tu chvíli stál někdo se stopkami a změřil mu čas, za který zdolá vzdálenost do blízkého lesa, ukázala by se hodnota srovnatelná s výkony dnešních olympijských běžců. Nehoní se ale za medailí, chce si zachránit život a pohánějí ho stresové hormony. Naši dávní předkové
Plánujete altán?
panidomu.cz
Plánujete altán?
Počasí brzy začne lákat k posezení na zahradě. Chcete být pěkně pod střechou a přitom na čerstvém vzduchu, i když prší? Nebo si udělat posezení i s místem na vaření? To všechno vám může altán poskytnout. Jen si musíte promyslet několik věcí, bez kterých se při stavbě určitě neobejdete. Kde bude? Místo pro budoucí altán
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
epochalnisvet.cz
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řá
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap