Dřevo, pestré barvy a lidové tradice. Tak bychom mohli ve zkratce charakterizovat dílo architekta Dušana Jurkoviče. Jeho stavby jsou dodnes perlami mnoha míst naší republiky v čele s Pustevnami nad Rožnovem pod Radhoštěm.
Našli bychom jen málo architektů, kteří ve své práci tak důsledně a přitom tvořivě respektovali lidové tradice. Dušan Jurkovič, významný představitel secesní architektury, sice
Rožnov leží pod Radhoštěm, a ten bychom rozhodně na svých cestách po tomto kraji minout neměli.
Na jeho vrcholku stojí výjimečná kaple svatého Cyrila a Metoděje s byzantskou kopulí, vysvěcená už v roce 1898. Je to jedna z nejvýše položených církevních staveb na našem území a přestože si toho na první pohled sotva povšimneme, stojí jednou polovinou na rožnovské straně kopce a druhou na straně fr
Už z dálky návštěvníky areálu muzea zaujme kostelík svaté Anny, kopie objektu z bývalé obce Větřkovice, který vyhořel v roce 1887.
V Rožnově stojí od roku 1941 a můžeme si v něm prohlédnout 14 zastavení zrestaurované křížové cesty. U kostela svaté Anny najdeme malý hřbitov zvaný Valašský Slavín. Když v 60. letech minulého století vznikal, bylo záměrem jeho tvůrců spíše připomenout různorodost
Když se podíváme na lidové valašské stavby, možná nás napadne, jak jsou krásné a jaký vyvolávají přímo umělecký dojem. Pak nás možná nepřekvapí, že na počátku Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm stáli dva výtvarníci.
Bratři Alois a Bohumír Jaroňkovi v Rožnově založili Uměleckovýtvarné dílny, v nichž vyráběli předměty, využívající prvků lidových tradic jako malované truhličky, gobe
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality.
„Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z valašské obce Študlov a rožnovské masopustní obchůzky v podání souborů písní a tanců Javořina a Soláň. Hostem bude Valašský soubor Kašava, který představí Hru o svaté Dorotě. Po celý den bude hrát decho
Nekonečná jízda v areálu Pustevny! V lyžařském areálu Pustevny, nejoblíbenějším středisku Moravskoslezských Beskyd, si zalyžujete v nadmořské výšce od 620 do 1098 m.
Areál se nachází jen pár kilometrů od Frenštátu pod Radhoštěm a do jeho dolní stanice se dostanete vozem či lanovou dráhou ze stanice Ráztoka.
Ve stejnojmenném bistru se můžete před výjezdem ještě posilnit dobrou českou kuchyní. P
Muzejní a galerijní centrum Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí díky rozvolnění otevře dveře svým návštěvníkům 11. května, a přivítá je mimo jiné i putovní výstavou Fenomén IGRÁČEK.
Výstava potrvá do 13. června tohoto roku. Centrum se nachází v jižním křídle barokního zámku Žerotínů v historickém jádru Valašského Meziříčí. To expozici beze sporu dodává kouzelný nádech tajemného objev
Socha pohanského slovanského boha Radegasta stojí na hřebenu Radhoště, asi 1,5 kilometru západně od Pusteven. Je dílem sochaře Albína Poláška. Vznikla v roce 1930 ve Spojených státech amerických a v červenci roku 1931 byla přivezena z Frenštátu pod Radhoštěm pětispřežím při příležitosti Slovanské pouti na Radhošť.
K působivé soše můžeme podniknout pěší túru z Dolní Bečvy. Trasa vede po zelené tur
Z valašské obce Seninka se můžeme vydat na zdejší chloubu pocházející z roku 2009, kterou je rozhledna na vrchu Vartovna (635 m. n. m.).
Je ze dřeva, měří 37 metrů a je jednou ze čtyř rozhleden na Valašsku. Byla postavena v rámci partnerského projektu se slovenskou rozhlednou na Tlstej hore v Hodňanech. Rozhledna má tvar kovové spirály, kterou doplňuje kamenný sokl, uvnitř je točité schodiště.
Vodní nádrž na potoku Bystřička severně od Vsetína je dnes využívána především k rekreaci, koupání a vodním sportům.
V okolí s pěknou krajinou je mnoho chat a rekreačních středisek, lidé sem jezdí na pěší túry a výlety na kolech. Jižní strana břehu přehrady je zdobena pískovcovými skalami.
K nádrži, jež je jednou z nejstarších v České republice, se sjíždí i mnoho rybářů.